назад

Не виплачували допомогу одинокій матері, бо в свідоцтві про народження сина не зазначено по батькові жінки

Мешканка Славути Світлана самотужки виховує двох малолітніх синів. Коли одинока мати дізналася, що з огляду на свій статус має право на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей, одразу звернулася із заявою до міської ради. Утім їй відмовили. Як пояснили чиновники, у свідоцтві одного із синів жінки не вказано її по батькові, тож вони не можуть бути певні, що заявниця і особа, вказана в документі, – одна людина.

У розпачі жінка звернулася до Славутського бюро правової допомоги, яке є підрозділом Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вона пояснила, що свідоцтво про народження сина отримувала в Російській Федерації. Документ видали на підставі її закордонного паспорта, який, за міжнародним стандартом, містить лише ім’я та прізвище особи.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради таке пояснення до уваги не взяло. Натомість Світлану попросили «привести у відповідність  подані документи та донести до управління».

Адвокат Олександр Андрієвський, якому в місцевому центрі доручили представляти інтереси клієнтки, наголосив, що особливості оформлення документа, які можуть спричиняти певні  розбіжності,  не можна ототожнювати  з  фактом відсутності такого документа взагалі. А незазначення у свідоцтві про народження дитини   відомостей  про по батькові  її матері   (якщо  свідоцтво  видане на підставі закордонного  паспорта, який не передбачає внесення таких даних)  не  може вважатися помилкою в документі.

Суд з цією позицією погодився і встановив, що управління соціального захисту не обґрунтувало своїх сумнівів щодо того, що заявниця і матір хлопчика – одна людина, тож підстави відмови в призначенні їй допомоги були суто формальними.

Відтак суд задовольнив позов Світлани, визнавши протиправним та скасувавши рішення управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради про відмову їй в призначенні  державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї та допомоги на дітей одиноким матерям.

Рішення у справі №560/8807/21 можна переглянути за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/100966747