назад

Не виплатили зарплату вчасно. Юристи БПД допомогли через суд стягнути в 10 разів більше

Звільнили з роботи, заборгувавши 1341 гривню. Ви б погодились на таке? І правильно! Адже роботодавець зобов’язаний розрахуватись з працівником у день звільнення.

З такою проблемою пані Євгенія звернулась до Жовтоводського бюро правової допомоги, що на Дніпропетровщині.

Жінка розповіла, що її звільнили з роботи у зв’язку з закінченням строку договору. І навіть не виплатили зарплату. Просто спровадили з підприємства. На усні та письмові вимоги віддати належні їй кошти колишній роботодавець не реагував.

Юристи Жовтоводського бюро констатували проблему: на момент звільнення з людиною  не було проведено повного розрахунку, як це передбачено ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України. Ця норма звучить так: Власник або уповноважений  ним орган  зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у день звільнення.  Якщо працівник в день звільнення не працював, то ці  суми мають  бути  виплачені  не пізніше наступного  дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений  ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою.

Юрист Жовтоводського бюро Марк Веремейчик склав позов до суду. При цьому він від імені клієнтки просив стягнути з підприємства не лише невиплачений заробіток 1340 грн., а й компенсацію у формі виплати працівниці її середньої заробітної плати за весь час затримки (74 робочих дня) по день фактичного розрахунку – 12643  грн.

Жовтоводським міським судом Дніпропетровської області було винесене рішення щодо задоволення позовних вимог в повному обсязі та стягнуто на користь позивачки близько 14 тис. грн. Таким чином Пані Євгенія, звернувшись до системи безоплатної правової допомоги, отримала не тільки свої чесно зароблені гроші, а й компенсацію середньої зарплати за той період, коли з нею не було повного розрахунку, а отже – відбувалось порушення її трудових прав.

Рішення суду вже набрало законної сили, тож безробітна людина зможе отримати і матеріальну підтримку.

З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/89586488

Коментує юрист Жовтоводського бюро правової допомоги Марк Веремейчик:

Відповідно до ч.1 ст.116 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений  ним орган  зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у день звільнення.

Якщо добровільно роботодавець зарплату не віддав, звертайтесь до суду і не забудьте паралельно заявити про стягнення компенсації у формі виплати середньої заробітної плати за весь час затримки по день фактичного розрахунку (відповідно до ст. 117 Кодексу законів у працю України)”. У відповідності до п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» в разі непроведення відповідачем розрахунку з ним, як працівником, до розгляду справи, суд на підставі ст. 117 КЗпП України повинен стягнути на його користь середній заробіток за весь період затримки розрахунку.