назад

Обмежувальний припис для кривдника: фахівець Бердичівського місцевого центру допоміг постраждалій від домашнього насильства

До Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась Ірина Собчук (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора) Жінка була у відчаї оскільки її життя перетворилося на суцільний жах. Жінка стала жертвою домашнього насильства.

Ірина розповіла, що жила з чоловіком, але шлюб у органах реєстрації актів цивільного стану вони не реєстрували. Коли Ірина завагітніла, відносини між ними почали руйнуватись, виникали конфлікти та дійшло до того, що співмешканець почав лаяти жінку та застосовувати до неї фізичну силу. Чоловік неодноразово  з’являвся у нетверезому стані, лаяв Ірину та її матір. Після викликів працівників поліції ставав більш агресивним та жорстоким. Ірина додала, що до чоловіка був винесений адміністративний протокол та є постанова Бердичівського міськрайонного суду про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства але це на нього не вплинуло.

Фахівець Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Невдовиченко ознайомившись із матеріалами справи та дослідивши практику судів склав заяву про видачу обмежувального припису на строк 6 місяців.

Внаслідок якісного захисту прав та законних інтересів Ірини Собчук Бердичівський міськрайонний суд задовольнив заяву та виніс рішення про видачу обмежувального припису строком на 6 місяців.

Коментує юрист Бердичівського місцевого центру з надання БВПД Олександр Невдовиченко:

Хто видає обмежувальний припис?

Із заявою про видачу обмежувального припису слід звертатися до місцевого загального суду за місцем проживання або перебування постраждалої особи. Якщо ця особа перебуває у закладі для підтримки постраждалих осіб, то за місцем знаходженням цього закладу.

Які документи потрібно додавати до позовної заяви?

У заяві мають бути зазначені обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності). Доказами можуть бути матеріали про наявність провадження (кримінального чи про адміністративне правопорушення) щодо особи, яка вчинила домашнє насильство, винесення термінового заборонного припису, копії заяви до поліції тощо.

Які заходи тимчасового обмеження прав кривдника передбачаються обмежувальним приписом?

– заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

– усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

– обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

– заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

–  заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

– заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Чи можна продовжити дію обмежувального припису?

Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців. Для продовження обмежувального припису слід звертатися до суду із заявою в тому ж порядку, що і для його видачі.

 

З повним текстом рішення можна ознайомитись за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/91069369