назад

Обмежувальний припис для сина: фахівчиня системи БПД Житомирщини допомогла жінці, яка потерпала від домашнього насильств

До центрів та бюро безоплатної правової допомоги люди часто приходять із своїми життєвими трагедіями. Серед таких справ емоційно найбільш складними є справи про домашнє насильство. Правовий захист від домашнього насильства постраждалі отримали трохи більше двох років тому.

До Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась Катерина Єрохіна (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань. – прим. автора). Жінка просила про допомогу. Її дорослий син пиячив та систематично бив пані Катерину та її матір. Численні звернення до поліції протягом трьох років не давали бажаного ефекту. Після викликів поліції чоловік починав лютувати ще більше.

Фахівчиня Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Бистрицька допомогла клієнтці у справі про видачу обмежувального припису. Вона склала жінці позовну заяву до суду про застосування обмежувального припису.

Заяву було подано до суду. Вже на наступний день судом було відкрите провадження по справі та винесено рішення про видачу обмежувального припису відносно кривдника. Чоловіку заборонили наближатись на відстань ближче ніж 100 метрів до фактичного проживання заявниці, а також перебувати в місцях спільного проживання. Строк дії обмежувального припису встановлено на 6 місяців.

Коментує юрист Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД Марія Бистрицька:

Хто видає обмежувальний припис?

Із заявою про видачу обмежувального припису слід звертатися до місцевого загального суду за місцем проживання або перебування постраждалої особи. Якщо ця особа перебуває у закладі для підтримки постраждалих осіб, то за місцем знаходженням цього закладу.

Які документи потрібно додавати до позовної заяви?

У заяві мають бути зазначені обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності). Доказами можуть бути матеріали про наявність провадження (кримінального чи про адміністративне правопорушення) щодо особи, яка вчинила домашнє насильство, винесення термінового заборонного припису, копії заяви до поліції тощо.

Чи можна продовжити дію обмежувального припису?

Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців. Для продовження обмежувального припису слід звертатися до суду із заявою в тому ж порядку, що і для його видачі.