назад

Оформити успадковану земельну ділянку жінка змогла майже через 20 років після смерті матері

Попри значний термін, що минув після смерті матері, клієнтці Білогірського бюро правової допомоги допомогли реалізувати право на успадковану земельну ділянку.

Мати клієнтки Білогірського бюро правової допомоги померла майже два десятиліття тому, в 2003 році. Тоді ж відкрилася спадщина, на яку донька мала право як спадкоємиця за законом. Проте одразу оформити спадок жінці не вдалося. Все тому, що загубився сертифікат на право на земельну частку (пай).

Таку історію клієнтка розповіла під час прийому в бюро. А відтак попросила допомогти визнати за нею право на спадщину.

У Шепетівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відділом якого є Білогірське бюро правової допомоги, жінці призначили адвокатку – Валентину Орендарчук, яка, вивчивши справу, звернулася до суду.

Адвокатка в позовній заяві вказала, що її клієнтка – єдина спадкоємиця. Вона в установлені законом терміни звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, утім не змогла реалізувати своє право на спадщину через втрату сертифіката. На підтвердження цих слів представниця позивачки надала відповідне оголошення в газеті, витяг про реєстрацію спадкової справи в Спадковому реєстрі та відмову нотаріуса в оформленні спадщини.

Наведені аргументи переконали суд прийняти рішення на користь позивачки, визнавши за нею право на земельну частку (пай).

Рішення у справі № 669/1064/20 в апеляційному порядку не оскаржувалося.