назад

Оформив кредит на одну суму, а банк вимагає вдвічі більше: адвокат системи БПД відстояв права клієнта

Багато хто, опинившись в скрутному матеріальному становищі, не маючи змоги отримати фінансової підтримки від друзів чи родичів, приймає рішення оформити кредит в банку, щоб вирішити тимчасові фінансові труднощі.

Подібна ситуація виникла в пана Андрія. Він повністю сплатив борг банку, але отримав повістку до суду, де банк вимагав повернути в рази більшу суму, аніж брав. За допомогою чоловік звернувся до юристів Знам’янського бюро правової допомоги.

У 2014 році між паном Андрієм та банком був укладений кредитний договір на суму 14 000 гривень. У подальшому пан Андрій користувався кредитною карткою та сплачував відсотки. У зв’язку із реорганізацією банку та закриття відділення у його місті, клієнт був впевнений, що кредитну картку погасив повністю та нічого не винен банку.

Через декілька років пан Андрій отримав повістку до суду. З’ясувалось, що у зв’язку із реорганізацією банку, в якому пан Андрій брав кредит, банк уклав договір про відступлення права вимоги з банком 1, а останній в свою чергу з банком 2 та банком 3, які подали позов до суду і вимагали сплатити борг по кредиту з відсотками та пенею, що склав майже 30 000 грн. Пан Андрій з 2016 по 2020 рік ніяких документів з банку про заборгованість не отримував та не знав, що його кредит не погашений.

Відстоював права пана Андрія адвокат Олександр Урсаленко, який підготував відзив на позовну заяву банку та в подальшому захищав інтереси клієнта.

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області врахував всі обставини справи та задовольнив вимоги пана Андрія.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96182243.

 

Адвокат Олександр Урсаленко коментує:

При укладанні кредитних договорів обов’язково необхідно уважно ознайомитись з умовами, правилами надання банківських послуг та тарифами. Якщо ви укладаєте кредитний договір, в ньому повинна бути  вказана процентна ставка, а також умови відповідальності у вигляді неустойки за порушення зобов’язання у вигляді грошової суми та її визначеного розміру. Такі дії здійснюються з метою уникнення стягнення банком грошових коштів, що перевищують отриманий вами кредит.