назад

Оскаржено виконавчий напис нотаріуса

 

До Мукачівського місцевого центру з надання БВПД за допомогою звернувся громадянин О. з питанням щодо оскарження виконавчого напису нотаруіса.

Приватним виконавцем було відкрито провадження з примусового виконання виконавчого напису, виданого приватним нотаріусом. Оскаржуваний виконавчий напис вчинено на підставі кредитного договору. Однак виконавчий напис вчинений з численними порушеннями законодавства, а тому є таким, що не підлягає виконанню.

Для складання а позову та здійснення представництва інтересів О. в суді центром було призначено адвоката Гриниху Тетяну Юріївну, що діяла згідно з дорученням від 05 лютого 2020 року № 28.

Адвокат, здійснивши попередній аналіз справи, встановив, що були допущені порушення :

  1. Нотаріусом як документ, що підтверджує наявність чи відсутність заборгованості, було взято наданий Банком розрахунок суми заборгованості. Проте, цей розрахунок не є документом, який підтверджує безспірність вимог Банку.
  2. Належними доказами, які б підтверджували наявність чи відсутність заборгованості, а також встановлювали розмір заборгованості, могли бути первинні документи, оформлені відповідно до вимог ст.9 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».
  3. При вирішенні питання про можливість вчинення виконавчого напису приватний нотаріус поверхнево підійшла до встановлення безспірної суми, що просив стягнути Банк, який необґрунтовано завищив суму своїх вимог.

Після чого, адвокатом Гриниха Т.Ю. було подано позов до суду. Завдяки правильно обраній правовій позиції та грамотно складеного позову  24 березня 2020 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області  задовольнив вимоги клієнта і визнав таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис приватного нотаріуса. Номер справи № 303/778/20.