назад

Отримання безоплатно земельної ділянки учаснику бойових дій

До Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надійшло звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги щодо приватизації земельної ділянки у смт. Оратів Вінницького району. З інформації, зазначеної у листі фахівцями центру встановлено, що громадянин  бажав отримати безоплатно земельну ділянку як учасник бойових дій, у результаті отримав рішення Оратівської селищної ради про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, з причини відсутності вільних земельних ділянок.

Яким чином оскаржити рішення про відмову?

Відмови в наданні згоди на розробку проєкту землеустрою бувають з тих причин, що нібито відсутні земельні ділянки, але насправді вільна земля може бути в наявності. У таких випадках, потрібно вирішувати питання у судовому порядку, звертатися з позовом до адміністративного суду, оскаржувати рішення ради чи іншого органу, шляхом звернення з адміністративним позовом про визнання бездіяльності Оратівської селищної ОТГ протиправною та зобов’язати вчинити певні дії, а саме розглянути клопотання та прийняти рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до Вінницького окружного адміністративного суду, адреса: вул. Брацлавська, 14, Вінниця, Вінницька область, 21000.

Щодо сплати судового збору, відповідно до п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України – у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав.

Щодо наявності вільних земельних ділянок можна писати запити, проте їх часто залишають без відповіді, або вказують на відсутність інформації. Тому краще шукати самостійно, за допомогою ресурсу  Публічної кадастрової карти і лише після цих дій, додавати графічні матеріали до клопотання.
Перевірити перелік зарезервованих земельних ділянок можливо на сайтах обласних управлінь Держгеокадастру або безпосередньо звернутись до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, адреса: вул. Келецька, буд. 63, м. Вінниця, 21027, прозорий офіс, тел.: 52-54-64, 52-54-52.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складення відповідного адміністративного позову та представництва інтересів у суді, громадянин може звернутися до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де необхідно:

  1. Написати заяву про надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  2. Надати копії паспорту, ідентифікаційного номеру, посвідчення учасника бойових дій та рішення про відмову сільської ради надати дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Для отримання додаткових роз’яснень з інших правових питань, звертайтеся за адресою:

Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адреса: вул. В. Порика, 29, м. Вінниця, 21021,

ПН – ЧТ з 8:00 до 17:00; ПТ з 8:00 до 15:45 години,

щоб записатися на прийом, телефонуйте: (0432) 56-01-80; 098-678-75-93; 098-002-67-74.

Вінницьке бюро правової допомоги, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 17, 1-й поверх, м. Вінниця,

ПН – ЧТ з 9:00 до 18:00; ПТ з 9:00 до 16:45 години,

щоб записатися на прийом, телефонуйте: (0432) 66-14-72; 068-186-48-21.

Правову консультацію

надала головна спеціалістка відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги

Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Ірина ЗАСКАЛЕТА