назад

Перекваліфікація злочину з тяжкого на невеликої тяжкості

Кваліфікація діяння: ч. 2 статті 121 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років)

Адвокат Панченко Федір Валерійович.
Доручення № 023-0001204 від 01.09.2015 року.
Провадження № 12015250270000981

Дії обвинуваченого О., органом досудового слідства кваліфіковані як нанесення тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя, що спричинили смерть потерпілого.

Судовий розгляд справи здійснювався 27.02.2017 Черкаським районним судом Черкаської області (суддя Василенко В.В.). Захисник Федір Панченко діючи за дорученням Регіонального центру, ретельно проаналізувавши матеріали справи, під час розгляду справи, завдяки своєму професійному досвіду переконав суд у відсутності в діях підзахисного ознак складу інкримінованого йому злочину.

Суд всебічно дослідивши матеріали справи, взявши до уваги доводи адвоката та завдяки його виваженій правовій позиції кваліфікував дії О. як умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони ( ст. 124 КК України) та визнав його винним у вчиненні вказаного злочину.

Виносячи вирок суд призначив покарання у вигляді 2 років обмеження волі. Проте враховуючи, що підсудному було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, та що на момент винесення вироку він фактично відбув призначене йому покарання (з урахуванням вимог частини 2 статті 72 КК України), підзахисного адвоката було звільнено з під варти в залі суду.