назад

На Львівщині після трирічної боротьби в судах учаснику бойових дій вдалось відстояти своє право на пільгову пенсію

Історія стосунків учасника АТО Сергія з українською Фемідою розпочалася ще в червні 2017 року, коли він звернувся до Радехівського районного суду з адміністративним позовом.

Клієнт оскаржував Рішення Пенсійного фонду у призначенні дострокової пенсії  за віком, як учаснику АТО. Відмову мотивували тим, що період перебування та участі в бойових діях в АТО  не зараховується в страховий стаж. Адже дані в індивідуальних відомостях за цей період відсутні. А довідки не є підставою для внесення даних у  ці відомості.

Протягом  2017-2019рр. дана справа «подорожувала» від одного суду до іншого. Відповідно, справа затягнулась на роки, допоки її не повернули на розгляд місцевого суду.

«Коли нас обстрілювали там – я і не надіявся вижити. Та коли мною «кидаються» як гранатою на мирній землі це несправедливо…»

У розпачі та зневіренні пан Сергій звернувся в Радехівське бюро правової допомоги. Для надання безоплатної вторинної правової допомоги наказом місцевого центру призначили Інну Дибайло, начальницю відділу Радехівське бюро правової допомоги.

Під час здійснення представництва клієнта фахівчиня бюро доводила, що стаж клієнта не є менше 25 років, а відповідно за наявного у нього віку  55 років він набув  право на пільгову пенсію згідно ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення». До стажу роботи на пільгових умовах, відповідно до ст.8 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» зараховується час проходження військовослужбовцями служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України».

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління ПФУ 25.11.2005 року (п.2.1) за документи, які посвідчують особливий статус особи, приймаються посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про період участі у бойових діях (при призначенні пенсії згідно з абзацом шостим пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону).При цьому форма такої довідки в даному нормативно-правовому акті не передбачена. Посвідчення учасника бойових дій є документом пана Сергія, що підтверджує особливий статус і надає право користування пільгами, встановленими зазначеним Законом.

Районний суд задовольнив позов чоловіка встановивши, що відмова  Пенсійного фонду у призначенні пільгової пенсії учаснику АТО  була  неправомірною.

Посилання на рішення суду по справі: https://reyestr.court.gov.ua/Review/88092511