назад

Сини сплачуватимуть по 500 грн щомісячно на утримання свого батька

До Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Віталій з проханням надати йому допомогу у стягненні аліментів з синів на своє утримання. Правову допомогу клієнту надавав адвокат Леонід Супрун, який співпрацює з системою БПД.

Пан Віталій є особою з інвалідністю ІІ групи загального захворювання, живе у геріатричному закладі. Єдиним його доходом є державна соціальна допомога та пенсія інваліда. Цих коштів не вистачає на ліки, продукти харчування, одяг та оплату комунальних послуг, тому він потребує матеріальної допомоги. Дружини або іншої близької людини, яка може допомагати та підтримувати його морально чи матеріально немає. Його рідні сини не тільки відмовляються допомагати батькові, але навіть не спілкуються з ним.

Адвокат Леонід Супрун склав позовну заяву, в якій просив суд стягнути з синів пана Віталія аліменти у твердій грошовій сумі щомісячно з дати подання позову та довічно.

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області виніс заочне рішення, яким задовольнив позовні вимоги пана Віталія до його синів про стягнення аліментів на його утримання – по 500 грн. з кожного щомісяця, довічно.

Адвокат Леонід Супрун коментує:

Хто повинен утримувати непрацездатних батьків та за яких підстав?

Повнолітні діти повинні утримувати батьків, які є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги. Це дає змогу зрозуміти, що для виникнення обов’язку повнолітніх дітей утримувати своїх батьків є наявність таких підстав, як їх непрацездатність та потреба в матеріальній допомозі.

За яких умов можливе звільнення від обов’язку утримувати батька та брати участь у додаткових витратах?

Звільнення від обов’язку утримувати батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах можливі лише за умов, якщо буде визнано, що батько ухилявся від виконання своїх батьківських обов’язків та не сплачував аліменти на утримання дітей, відповідно до ч. 1 ст. 204 СКУ.

З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/92932792.