назад

Батько і мати не заперечували проти позбавлення їх батьківських прав. Піклування над онуком отримав дідусь

До Ладижинського бюро правової допомоги Гайсинського місцевого центру з надання БВПД  звернувся Петро Трохимович, який попросив фахівців бюро допомогти йому з вирішенням питання щодо позбавлення батьківських прав власного сина. Дідусь хотів офіційно стати піклувальником свого онука Сергія, який вже давно не живе зі своїми батьками.

Сергій з трирічного віку живе з дідусем та бабусею. Ні мама, ні батько не виявляють бажання спілкуватись з дитиною – не навідуються до свого сина і навіть не телефонують щоб поцікавитися його справами. Матеріально не допомагають Петру Трохимовичу та його дружині ростити хлопчика. Тим не менш, дідусь та бабуся створили всі належні умови для нормального життя свого онука, займаються його вихованням.

За дорученням Гайсинського місцевого центру з надання БВПД для представництва інтересів позивача та складення процесуальних документів для подачі до суду призначено адвоката Мирославу Бодачевську, яка співпрацює з системою БПД.

Суд розглянув отримані документи від сторін-позивача (дідуся) та відповідачів (матері та батька дитини), які у судове засідання на розгляд справи не з’явились, а натомість надіслали нотаріально завірені заяви, в яких вони просили розглянути справу у їх відсутність та не заперечують про позбавлення їх батьківських прав.

Суд розглянув документи, які свідчили про те, що Петро Трохимович може бути піклувальником хлопчика. Серед них – копії свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок, довідки про те, що дідусь Сергія до кримінальної відповідальності не притягувався, не знятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, довідки про те, що ні Петро Трохимович, ні його дружина за медичною допомогою до психіатрів не звертались. Було також надано копії акту про обстеження умов проживання хлопчика у будинку дідуся та бабусі.

У судовому засіданні було достовірно встановлено, що відповідачі жодної уваги дитині протягом тривалого часу не приділяють, ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, її утримання. Відтак, в інтересах дитини, суд вважає можливим позбавити відповідачів батьківських прав.

У результаті позов задоволено. Батьків позбавлено батьківських прав щодо дитини та встановлено піклування над неповнолітнім онуком рідним дідусем.

Справа № 135/288/21