назад

Права дітей, що рано подорослішали, захистили фахівці Сарненського МЦ з надання БВПД

Трапляється, що діти стають дорослими занадто рано, і їм здається, що на шляху до справжнього кохання немає перешкод. Проте, для офіційного поєднання люблячих сердець інколи необхідно рішення суду. Адже Сімейним кодексом України передбачено, що для реєстрації шлюбу, у разі якщо особа не досягла шлюбного віку (18 років), необхідне судове рішення про надання права на укладення шлюбу. Заяву дитини, яка досягла 16-ти років та бажає укласти шлюб, суд може задовольнити, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

З початку 2018 року до Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (в т.ч. й до Березнівського та Дубровицького бюро правової допомоги ) звернулося 7 неповнолітніх клієнток за допомогою у написанні заяв до суду та (або) представлення їх інтересів.

Захищаючи інтереси клієнтів, фахівці Сарненського МЦ аргументували свою позицію, спираючись на норми Сімейного кодексу України, постанову Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя». У всіх випадках юристи доводили, що між клієнтками центру і їх «половинками» склалися тривалі стосунки, взаємні міцні почуття кохання та поваги один до одного, вони мають намір зареєструвати шлюб, клієнтки є вагітними – тому надання судом права на шлюб є необхідним і відповідатиме інтересам заявників.

Дії працівників системи БПД:

Фахівці центру підготували заяви про надання права про шлюб та звернулися до Сарненського, Дубровицького та Березнівського судів.

Результат:

Завдяки зусиллям фахівців центру: Марини Дрожжин, Анастасії Новацької, Василя Тимощука, Юлії Швець, усі 7 заяв про надання права на шлюб були задоволені відповідними судами.

Так правники Сарненського МЦ допомогли дітям, що фактично вже стали дорослими, захистити свої права на зниження шлюбного віку, поєднати закохані серця, а немовлятам, які з’являться у офіційно зареєстрованих шлюбах, – отримати можливість рости і виховуватися у повноцінних родинах.

Довідково:

Згідно зі ст. 22 Сімейного кодексу України (далі – СК України) шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Відповідно до ст. 23 СК України право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 СК України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.