назад

Право батька на спілкування з сином відстояв у суді адвокат системи БПД

До Великоберезнянського бюро правової допомоги звернувся громадянин, якому дружина не надавала дозволу спілкуватися з сином. Згідно виданого Ужгородським місцевим центром доручення, адвокат Ю.Ю. Цуга провів зустрічі з клієнтом, вивчив обставини й матеріали справи, підготував позовну заяву та надав безоплатну правову допомогу клієнту в суді першої інстанції.
Суть справи полягала в тому, що між позивачем та відповідачкою було розірвано шлюб, визначено місце проживання дитини з матір’ю. Батько регулярно сплачував визначені судом аліменти і, таким чином, виконував свої обов’язки по утриманню дитини. Відповідачка створювала перешкоди у спілкуванні батька з сином, що є порушенням права позивача на безперешкодне спілкування з сином
Адвокат Цуга звернувся до Великоберезнянського районного суду з позовною заявою, предметом якої стало усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу участі у вихованні та спілкуванні з нею. У позові адвокат просив суд зобов’язати відповідачку не перешкоджати спілкуванню з їхньою спільною дитиною та визначити способи участі позивача у вихованні сина.
У статті 153 Сімейного кодексу України закріплене право батьків на спілкування з дитиною, яке повинно здійснюватися безперешкодно. Проте у даному випадку відповідачка відверто перешкоджала спілкуванню батька з сином.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні, визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею батьком, суд дійшов до обґрунтованого висновку про задоволення позову частково, тобто фактично позовні вимоги були задоволені, але суд визначив, що зустрічі та спілкування з сином можуть відбуватися лише за згодою сина.