назад

Право матері на аліменти на утримання дружини до досягнення дитиною шестирічного віку

До Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка. ЇЇ син народився з певними вадами здоров`я і має ряд захворювань, послаблений імунітет.
Крім того, внаслідок слабкого здоров`я дитини, виникає постійна необхідність в його лікуванні в тому числі і виконання профілактичних рекомендацій лікарів, а також дотримання дієтичного харчування.

Через це їх син не може відвідувати дитячі дошкільні заклади, жінка не може працювати та самостійно себе забезпечувати. Єдиним доходом жінки є щомісячна одноразова допомога по народженню дитини у розмірі 860 грн.

У такій скрутній ситуації вона бажала стягнути зі свого колишнього чоловіка аліменти на її утримання, до досягнення їх спільним сином шестирічного віку.

Відповідно до частини 3 статті 84 Сімейного кодексу України передбачено, що якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.

Призначена центром адвокатка Тетяна Селезньова підготувала позовну заяву, а також в подальшому здійснювала представництво інтересів жінки у суді.
На підтвердження того, що дитина має вади фізичного та психічного розвитку адвокат надала численні медичні документи, консультативні висновки лікарів, а також виписки із медичної картки.
Дослідивши надані по справі докази, враховуючи встановлені обставини, суд стягнув з чоловіка аліменти на утримання жінки в розмірі 2500 грн щомісячно й до досягнення сином шестирічного віку.
З рішенням суду можна ознайомитись за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/90383969