назад

Право особи на зміну прізвища при розірванні шлюбу

!!! Статтею 113 Сімейного кодексу України, передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

З метою належної реалізації прав громадян, звертаємо увагу на необхідність відображення в заявах та позовах до суду інформації про вибір особою прізвища після розірвання шлюбу.

ЯКІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ЗМІНИ ПРІЗВИЩА:

Письмову заяву про повернення дошлюбного прізвища після розлучення;

Документи, доступні для перевірки: резолютивна частина рішення суду про розлучення або свідоцтво про шлюб з приміткою про розлучення, а також документ, що встановлює особу;

Підтвердження оплати судового збору.

Наступний крок – обміняти паспорт при зміні прізвища

Після державної реєстрації зміни імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану у паспорті громадянина України, а дипломатичним представництвом або консульською установою України у паспорті громадянина України для виїзду за кордон робиться відмітка про те, що паспорт у зв’язку із зміною імені підлягає обміну протягом місяця.

Документи, які необхідні для зміни прізвища.

Для того, щоб отримати паспорт громадянина України у разі зміни прізвища, імені та по батькові, можна звернутись з заявою до територіального підрозділу Державної міграційної служби або до Центру надання адміністративних послуг за місцем реєстрації.

Для обміну паспорта заявник подає:

– заяву;

– рішення суду;

– паспорт, що підлягає обміну;

– документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну.