назад

Представник місцевого центру допоміг клієнтці визнати її сина недієздатним та встановити над ним опікунство

До Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася гр. Попович Христина Юріївна з приводу надання їй безоплатної вторинної правової допомоги щодо визнання Попович Д.М. (сина клієнтки центру) недієздатним та встановлення над ним опіки.

Підставою звернення слугувало те, що Попович Дмитро Михайлович, 07.09.1967 року народження – рідний син клієнтки є інвалідом ІІ групи та потребує стороннього догляду. Через постійні психічні напади та у зв’язку із захворюванням  він інколи може не розуміти значення своїх дій та керувати ними  і потребує постійної опіки .

При підготовці матеріалів для оформлення та подання до суду відповідної заяви щодо визнання особи недієздатним та призначення опікуна, представник та клієнт керувалися тим, що вже тривалий період (з 1999 року) Попович Д.М. страждає на психічні розлади і знаходиться на обліку у психіатричному відділенні, що підтверджують довідка, видана Хустською районною лікарнею, та висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду внаслідок психічного розладу.

При підготовці позовної заяви, представник  клієнтки  керувався ч.1 ст. 39 Цивільного кодексу України, відповідно до вимог якої встановлено, що фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, а також згідно ч.1 ст. 41 ЦК України над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка і у разі визнання фізичної особи недієздатною, суд, згідно із ч. 1 ст. 60 Цивільного кодексу України встановлює над нею опіку і призначає опікуна.

У результаті належного проведення процесуальних дій представником місцевого центру в процесі захисту інтересів клієнтки, Хустським  районним судом згідно із ч.1 ст.300 ЦПК України, ухвалено рішення, яким заяву задоволив у повному обсязі, внаслідок чого Поповича Д.М. визнано недієздатним та призначено клієнтку центру опікуном.