назад

Проти домашнього насильства – обмежувальний припис

До системи безоплатної правової допомоги на Вижниччині звернулася жінка, яка потерпає від домашнього насильства – фізичного (нанесення побоїв, стусанів) та психологічного (погрози, залякування) від чоловіка, з яким вона перебувала у громадянському шлюбі і який проживає в її будинку без реєстрації.

Адвокат Ігор Стадник, якому доручили захищати позивачку, звернувся в суд із заявою про видачу обмежувального припису. У заяві вказував, що позивачка проживає в будинку, який належить їй на праві приватної власності. Жінка тривалий час потерпає від домашнього насильства, спільне життя із відповідачем стало нестерпним і неможливим, оскільки він постійно пиячить, б`є її, вчиняє сварки, для чого використовує будь-які незначні приводи.

Через домашнє насильство від громадянського чоловіка вона була змушена неодноразово звертатися із заявами до Вижницького відділення поліції, де на кривдника склали протоколи про адміністративне правопорушення та направили на розгляд до Вижницького районного суду. Як результат цих звернень, чоловіка неодноразово притягували до адміністративної відповідальності (ст.173-2 КУпАП).

Факти домашнього насильства також були зафіксовані й у Вижницькій міській раді (старостинський округ с. Багна), куди ця жінка неодноразово зверталася. Незважаючи на притягнення до адміністративної відповідальності, відповідач висновків не зробив жодних, а навпаки – бажав помститися, погрожував і переслідував позивачку, через що вона знову звернулася до Вижницького відділення поліції із заявами і навіть була змушена покинути місце свого проживання.

Адвокат позивачки просив суд: видати обмежувальний припис про заборону кривднику перебувати в місці спільного проживання (перебування); заборонити наближатися на відстань менше 50 метрів до місця проживання (перебування) позивачки; заборонити відповідачу переслідувати позивачку, в будь-який спосіб спілкуватися з нею або контактувати через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб – строком на 6 місяців. Суд позовні вимоги задовольнив повністю.