назад

Призначено опікуна недієздатним особам завдяки ефективній роботі фахівця Хустського місцевого центру

У липні 2020 року до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся Панулинець В.В., 30.12.2001 року народження. Підставою звернення до центру слугувало те, що опікун двох недієздатних братів (яка була їх мати і водночас бабуся клієнта місцевого центру) і тому він, як син одного з недієздатних, потребував допомоги у зверненні до Хустського районного суду про зміну опікуна і визначення його опікуном недієздатних.

При підготовці матеріалів для оформлення та подання до суду заяви щодо заміни опікуна недієздатним, представник та клієнт керувалися тим, що Рішенням Хустського районного суду від 17 червня 2013 року по справі №309/625/13-ц батька клієнта центру та його дядька визнано недієздатними та призначено їм опікуна – його бабусю Даш Ганну Миколаївну, яка проживала разом з ними, однак, 2 березня 2020 року бабуся померла.

Згідно статті 63 ЦК України опікуном може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Опікун призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічними, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. Позаяк обоє недієздатних осіб стоять на обліку психоневрологічному диспансері і є інвалідами ІІ групи, що підтверджується пенсійними посвідченнями обох осіб, копії яких додаються. Вони потребують постійного стороннього догляду, позаяк не можуть розуміти значення своїх дій та вчинків та свідомо керувати ними і тому їм необхідно замінити опікуна.

В результаті належного проведення належних процесуальних дій щодо захисту прав та інтересів клієнта місцевого центру, Хустським  районним судом ухвалено рішення (№ справи:309/1729/20), яким заяву задоволено у повному обсязі та вирішено призначити опікуном клієнта місцевого центру.