назад

Призначену субсидію вимагали повернути в судовому порядку

Пенсіонерка Людмила Іванівна разом зі своєю малолітньою онукою проживають лише за одну пенсію. Бабуся, зібравши всі необхідні документи подала на одержання субсидії, оскільки мала на це право. Півроку вона отримувала субсидії та ні про що не підозрювала. Несподівано жінка отримала позов від Департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Івано-Франківської області (далі – департамент) про стягнення надміру виплачених коштів у вигляді житлової субсидії аж 10 тисяч гривень.

Людмила Іванівна у розпачі звернулася до Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Центр) за допомогою.

Призначений правозахисник – Павло Синишин, вивчивши матеріали справи, підготував відзив на позов. Проте, суд першої інстанції задовольнив вимоги департаменту. З пенсіонерки стягнули надміру виплаченої субсидії в сумі 10491 грн та 2102 грн судових витрат. Суд посилався на те, що зять Людмили Іванівни виїхав закордон на заробітки, а вона не вписала його та свою старшу онуку в декларацію про доходи.

В свою чергу, адвокат Центру, не покладаючи рук, подав апеляційну скаргу. В ній зазначається, що онука з чоловіком фактично не проживають з бабусею і не підтримують сімейних відносин. Більш того, онука зареєстрована за місцем реєстрації свого чоловіка. Житлову субсидію надано на фактичну кількість проживаючих осіб, а ними є Людмила Іванівна та її малолітня онука. Завдяки професіоналізму адвоката Павла Синишина суд було виграно. Жінка вдячна системі безоплатної правової допомоги за те, що кошти повернені, а її права відновлені.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/99241198