назад

Родина померлого отримає 150 тис. грн. моральної шкоди. Допоміг адвокат системи БПД Житомирщини

Риболовля зі знайомим завершилась трагедією. Володимир запросив порибалити свого приятеля Анатолія. Коли пізно ввечері Анатолій не повернувся додому, дружина Марина разом з донькою почали розшукувати його. Саме донька знайшла батька, який був сильно побитий, закривавлений та не міг дихати…

Швидка доставила потерпілого до лікарні, але там Анатолій залишатися відмовився. Повернувся вночі додому, а на ранок помер. Експертиза встановила безпосередній зв’язок між травмами, що отримав Анатолій та його смертю. Численні докази вказували на Володимира, хоча той свою вину під час досудового розслідування не визнавав. А сам факт побиття ним Анатолія не заперечував.

За таких умов дружина Анатолія отримала статус потерпілої у кримінальному провадженні та звернулася за допомогою до Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Пані Марина пенсіонерка та отримує пенсію по інвалідності. Інтереси потерпілої представляв адвокат Віталій Радзивіл, який співпрацює з системою БПД.

Коментує адвокат Віталій Радзивіл:

– Я здійснював представництво інтересів пані Марини, як потерпілої. Під час досудового розслідування також складав цивільний позов про відшкодування моральної шкоди та, згодом, представляв її інтереси у суді. Участь у справі брав з серпня  2019 року до моменту проголошення вироку у липні 2021 року.

Володимир своєї вини не визнавав, заперечував, що смерть настала через завдані ним тілесні ушкодження. Суд вирішив, що таким чином Володимир намагається уникнути кримінальної відповідальності або пом`якшити покарання за вчинене, оскільки  його версія подій спростовується його власними показами, показами свідків та матеріалами справи, які узгоджуються між собою.

Суд же, оцінивши досліджені докази в їх сукупності, вважав його вину доведеною та кваліфікував дії Володимира за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України як умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, що спричинило смерть потерпілого.

У позовній заяві заподіяну моральну шкоду потерпіла визначила у розмірі 200 тис. грн. Суд задовольнив вимоги у розмірі 150 тис. грн. Звичайно, гроші не можуть повернути життя людини, але закон встановлює, що моральна шкода полягає, зокрема, у душевних стражданнях, яких людина зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів.

Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов`язана з розміром цього відшкодування. Вона відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.

У цій ситуації суд вирішив, що дії Володимира, якими він спричинив тілесних ушкоджень Анатолію, що призвели до його смерті, заподіяли його дружині   душевних страждань.

Крім того, суд обрав покарання для Володимира у вигляді восьми років позбавлення волі .

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/98506638