назад

Розірвання трудового договору у зв’язку зі смертю роботодавця

Встановити факт припинення трудових відносин через смерть роботодавця та неможливість працевлаштуватись на іншу роботу допомогла юристка Вінницького місцевого центру з надання БВПД Ірина Заскалета.

Наприкінці грудня 2020 року до Вінницького місцевого центру звернулася громадянка Оксана для отримання допомоги у вирішенні справи про розірвання трудового договору.

Після дослідження матеріалів справи фахівцем центру встановлено, що у вересні 2019 року між клієнткою та ФОП укладено строковий трудовий договір  до 30 червня 2020 року. Проте, 11 квітня 2020 року роботодавець помер, тому клієнтка розпочала пошуки нової роботи, але працевлаштуватися не змогла, оскільки, в Центрі зайнятості вона була зареєстрована як працююча особа.

Трудові відносини припинилися фактично з дня смерті ФОП, однак, належним чином припинення не було оформлене.

Відповідно до ст. 39-1 КЗпП якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають, і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк. Однак, враховуючи те, що роботодавець померла, продовження укладеного договору є неможливим.

Перед зверненням до суду, юристка центру порадила клієнтці звернутися з письмовою заявою до Вінницького міського центру зайнятості про зняття з реєстрації укладений між нею та роботодавцем трудовий договір.

На заяву Вінницький міський центр зайнятості повідомив, що з 01.01.2015 не здійснює реєстрацію та зняття з реєстрації трудових договорів з урахуванням внесених змін ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким було виключено ст. 24-1 КЗпП України. Таким чином, клієнтка підтвердила неможливість припинення трудових відносин, що перешкоджало її подальшому працевлаштуванню.

Відповідно юристка місцевого центру Ірина Заскалета склала заяву до суду про встановлення факту припинення трудових відносин.

Справу розглянуто 23.02.2021 року, за участю заінтересованої особи Вінницького міського центру зайнятості та винесено судом рішення про задоволення заяви про встановлення факту припинення трудових відносин з 11.04.2020 року.

Детальніше з рішенням суду можна ознайомитись за посиланням: № 127/3882/21