назад

Що робити, коли майно арештоване за неіснуючий борг? Запитайте у наших юристів!

Наприкінці 2019 року Олег В* вирішив продати свій будинок. Однак, під час візиту до нотаріуса виявилось, що на його майно накладено арешт. За порадою, як вчинити у такій ситуації, чоловік звернувся до Новоолександрівського бюро правової допомоги.

Ознайомившись з матеріалами виконавчого провадження, Олександр Юхименко, юрист Новоолександрівського бюро правової допомоги, виявив, що підставою для накладення арешту на нерухоме майно чоловіка стала постанова державного виконавця. Прийнята вона була в свою чергу на основі рішення одного з районних судів Запорізької області про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Однак, про такий “борг” клієнт бюро чув вперше. Як з’ясувалось пізніше, постанову про накладення арешту було винесено помилково у зв’язку із тим, що на території Запорізької області проживає повний тезко чоловіка, відносно якого і було прийнято рішення про стягнення заборгованості за кредитом.

Фахівець бюро склав заяву про зняття арешту з нерухомого майна на підставі постанови керівника відділу виконавчої служби, який прийняв рішення про накладення арешту на майно Олега В*.  А для того, аби уникнути тривалої судової тяганини, юрист Новоолександрівського бюро правової допомоги також склав заяву до відділу виконавчої служби, де перебуває на примусовому виконанні рішення про стягнення заборгованості за кредитним договором з тезки Олега В*. І результат не змусив на себе чекати – постановою керівника одного з відділів державної виконавчої служби Дніпропетровської області арешт з майна клієнта було знято.

Нагадуємо, що у разі виявлення порушення порядку накладення арешту, встановленого Законом України “Про виконавче провадження”, арешт з майна боржника знімається згідно з постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

Уникнути ж звернення до суду та тривалих бюрократичних процедур у випадку Олега В* вдалось завдяки  діям фахівця Новоолександрівського бюро правової Олександра Юхименка.