назад

Що робити при ДТП: рекомендації та алгоритм дій надав адвокат системи безоплатної правової допомоги Денис Загарнюк у студії програми «Код доступу 102.7» на «Першому міському радіо».

Тематика дискусії полягала в обговоренні юридично-значимих дій та наслідків, що виникають під час порушення правил дорожнього руху.
Зокрема:

  1. Якщо трапилось ДТП – ні в якому разі не покидайте місце події.
  2. Якщо Вам під автомобіль навмисно кинулась людина та вимагає від Вас кошти під приводом «мирного» вирішення питання – одразу викликайте поліцію, щоб офіційно зафіксувати факт саме навмисних дій з боку так званого «постраждалого». І не йдіть на поводу у шахраїв!
  3. Обов’язково придбайте відеорєєстратор, аби убезпечити себе від неприємностей.
  4. Уважно аналізуйте зміст страхових договорів, адже від цього напряму залежать виплати страхових відшкодувань.
  5. До страхової потрібно звернутись не пізніше 3-х днів з моменту ДТП.
  6. Якщо Ви потерпілий – обов’язково зафіксуйте факт тілесних ушкоджень та збирайте документи, що підтверджують Ваші витрати на лікування.
  7. Якщо Ви винуватець – одразу викликайте швидку та поліцію.
  8. У жодному разі не сідайте за кермо у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Порада: добровільно відшкодуйте матеріальні збитки, якщо Ваша винуватість дійсно має місце. У будь-якому випадку – вимагайте правової допомоги і присутності адвоката. Якщо Ви не маєте такої можливості – саме Регіональний центр з надання БВПД в Одеській області Вам допоможе в цьому. Достатньо лише заявити про це працівнику поліції або самостійно зателефонувати до центру. Всім водіям – знайте свої права та дотримуйтесь вимог ПДР! », – підкреслив Денис Загарнюк.