назад

Що робити, якщо накладено арешт на рахунок для соціальних виплат?

До Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась мати малолітньої дитини з інвалідністю. Молода жінка опинилась в складній життєвій ситуації і фактично залишилась без засобів для існування, оскільки виконавчою службою арештовано її банківський рахунок, на який надходить соціальні виплати державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю.

В 2018 році клієнтка центру уклала договір з банком, відповідно до якого отримала кредитні кошти, проте вчасно його не сплатила. Далі банк звернувся до приватного нотаріуса нотаріального округу Київської області, яка на підставі договору здійснила виконавчий напис про стягнення на користь фінансової установи з громадянки Р. простроченої заборгованості по тілу кредиту та комісією у сумі 11 400 грн.

На підставі виконавчого напису, виданого приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва, винесена постанова про відкриття виконавчого провадження та постанова про арешт коштів боржника. Цією постановою накладено арешт на рахунок коштів, які виплачуються Управлінням праці та соціального захисту, як державна допомога дітям з інвалідністю.

Місцевий центр уповноважив представляти інтереси клієнтки у суді адвоката Юрія Захарчука.

Стягнення не може бути звернено на такі виплати: допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною з інвалідністю, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом, п.10 ч.1 ст. 73 Закону України «Про виконавче провадження”, – зазанчив адвокат Юрій Захарчук.

Адвокат підготував позовні заяви про визнання виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом таким, що не підлягає виконанню та про визнання протиправними та скасування постанови приватного виконавця, про відкриття виконавчого провадження щодо арешту коштів боржника.

За результатами розгляду справ, позовні вимоги клієнтки задоволено: визнано дії приватного виконавця протиправними та скасовано постанови про відкриття виконавчого провадження та про арешт коштів боржника, а також визнано виконавчий напис, вчинений приватним нотаріусом, таким що не підлягає виконанню.

З рішенням суду по даній справі можна ознайомитись за посиланням .