назад

Що робити, якщо вам нарахували зайві кубометри за газ: у сюжеті ТК «Перший міський. Одеса»

Як уникнути зайвих непорозумінь між споживачами і постачальниками газу та отримувати рахунки лише за фактичними показаннями лічильника, прокоментувала юристка Одеського місцевого центру з надання БВПД Катерина Мірошниченко для телеканалу «Перший міський. Одеса».

Споживачам газу не слід забувати про їх обов’язок щомісячно, до 05 числа місяця, передавати показання лічильника компанії-постачальнику. Такий обов’язок передбачений розділом ІХ Кодексу газорозподільних систем”, – зазначила юристка.

Це можливо зробити в наступний спосіб:

  • надіслати СМС – повідомлення;
  • внести дані в Особистому кабінеті;
  • зателефонувати до Контакт-Центру. Номери телефонів зазначені на сайті: https://odgaz.odessa.ua

Лише у випадку не повідомлення споживачем фактичного показника у період з 01 по 05 числа місяця, газопостачальником буде застосовано механізм планового нарахування. Проведення корекції показань можливе після зняття фактичних показників лічильника.

Якщо вже виникла ситуація, коли пропущений строк передачі фактичних показань лічильника за спожитий газ, та відбулось нарахування плати за плановою величиною середньомісячного споживання, необхідно звернутися до ТОВ «Одесагаз-Постачання» із заявою про приведення розрахункових показників спожитих об’ємів у відповідність з фактичними, за особовим рахунком споживача.

Зазвичай, в таких випадках контролером здійснюється вихід за адресою споживача та за результатом фіксування показників лічильника складається акт звірки. Даний акт є підставою для здійснення перерахунку.

Проте, на жаль, найчастіше споживачі отримують неаргументовані відмови у проведенні такого перерахунку.

В таких випадках споживач може :

  1. звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (скорочено – НКРЕКП), або Держпродспоживслужби з відповідними скаргами, про відсутність реагування постачальника газу на звернення;
  2. захистити свої права в судовому порядку.