назад
03.03.21

Що треба знати ВПО про платіжні картки Ощадбанку

Ощадбанк продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб до 1 травня 2021 року. Тобто, якщо термін дії вашої картки закінчується під час карантину, вона не буде блокуватися до 1 травня.

Тобто, картками, термін дії яких закінчився під час карантину, можна користуватися, як і раніше. Наприклад, можна знімати готівку в банкоматі, оплачувати покупки в магазині, робити онлайн платежі, переводити гроші, оплачувати «комуналку» в мобільному додатку «Ощад 24/7».

Щоправда, є деякі обмеження у використанні таких карток. Наприклад, не можна зняти гроші в касі в відділенні банку. Або банкомати інших банків можуть не підтримувати операції з такими картками. В такому випадку слід скористатися банкоматом Ощадбанку.

Якщо ж ваша картка заблокована і немає можливості особисто прийти до відділення Ощадбанку, можна зателефонувати в контакт-центр Ощадбанку (номер розміщений на зворотному боці картки) і спробувати вирішити проблему дистанційно.

Наголошуємо, що в зв’язку з введенням карантину відбулися певні зміни в законодавстві, які стосуються внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, Законом України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19» на період дії карантину та протягом 30 днів після його відміни заборонено зупиняти видаткові операції за поточним рахунком ВПО в Ощадбанку, якщо людина не пройшла фізичну ідентифікацію.

У той же час сам Ощадбанк продовжив термін, протягом якого можна не проходити фізичну ідентифікацію без загрози припинення блокування видаткових операцій по картковому рахунку, до 60 днів після зняття карантину.

Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на час дії карантину та протягом 30 днів після заборонені перевірки фактичного місця проживання ВПО при призначенні соціальних виплат. Триває також виплата пенсій, субсидій, пільг, які були призначені до карантину.

Відповідні зміни були внесені і до постанов Кабінету Міністрів України. Так, постановою Уряду від 8 квітня 2020 року № 266 передбачено, що на період дії карантину та протягом 30 днів після його скасування не застосовується вимога про обов’язкове проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку кожні шість місяців для продовження дії карток. Ощадбанку також заборонено зупиняти видаткові операцій за такими картковими рахунками на підставі того, що людина не пройшла фізичну ідентифікацію.

Все це було зроблено для того, щоб внутрішньо переміщені особи продовжували отримувати пенсії та інші соціальні виплати в тих же самих розмірах і на тих же умовах, які були до введення карантину.