назад

Щоб отримати допомогу від сина, матері довелося звернутися до суду

Утримання батьків є відповідною вдячністю дітей за піклування і турботу, яку вони отримували в дитинстві. Багато хто добровільно допомагає своїм непрацездатним батькам і турбується про них, але, нажаль, не усі діти, подорослішавши, пам’ятають про це.

До Одеського місцевого центру з надання БВПД звернулась пані Олена, яка перебувала в повному відчаї та вкрай тяжкому матеріальному становищі. Жінка пояснила, що вона є пенсіонеркою, особою з інвалідністю ІІ групи та вже тривалий час хворіє на цукровий діабет. Пенсія невелика, не вистачає покрити навіть частину тих витрат, які їй необхідні на ліки у зв’язку з хворобою, на оплату житлово-комунальних послуг та на їжу. Найближча людина – це повнолітній син, інших родичів в неї не має.

Син пані Олени займається підприємницькою діяльністю, своєї родини не має але надавати матері будь-яку допомогу, в тому числі матеріальну, відмовляється.
Все це підштовхнуло жінку звернутися до суду.

Центром було уповноважено головного спеціаліста відділу Третього одеського бюро правової допомоги Тетяну Дімову, яка склала позовну заяву про стягнення аліментів на утримання непрацездатної матері.

Відповідно до ст. 202, 205 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Увага! Непрацездатною вважається особа, яка досягла пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи.

До позовної заяви юристка додала наступні докази:

  • свідоцтво про народження сина;
  • пенсійне посвідчення;
  • довідку МСЕК;
  • виписки із медичної карти амбулаторного хворого;
  • довідку про розмір пенсії;
  • довідку з управління соціального захисту населення про неотримання будь-якої матеріальної допомоги;
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Враховуючи письмові докази та той факт, що син є здоровою та працездатною особою, а мати є непрацездатною та потребує матеріальної допомоги, суд дійшов висновку стягнути з сина аліменти на утримання пані Олени в розмірі 1500 гривень.

Нажаль, коли не діють моральні принципи та норми, щодо добровільного забезпечення своїм батькам безтурботної старості, непрацездатні батько або матір змушені звертатись до судового механізму захисту свого права на належне утримання», – зазначила юристка Третього одеського бюро правової допомоги Тетяна Дімова.

З рішенням суду можна знайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/93457563