назад
05.04.21

Скасовано кредитний борг клієнта у понад чверть мільйона гривень

До Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся клієнт із статусом внутрішньо переміщеної особи, який повідомив, що заочним рішенням Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 5 березня 2020 року з нього стягнули кредитну заборгованість у розмірі 255 429,39 грн на користь ПАТ АБ «Укргазбанк».

Адвокатка системи БПД Наталія Загорняк, вислухавши клієнта, звернулася до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з заявою про перегляд заочного судового рішення, оскільки воно прийняте з грубими процесуальними порушеннями.

Слід зазначити що заочне рішення переглядається тим судом, що його ухвалив.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Проте, якщо відповідачу повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, то він має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Під час розгляду справи, адвокатка довела, що в матеріалах справи відсутні докази, підтверджуючі факт отримання її клієнтом судової повістки. Аргументуючи цей факт вона зазначила, що на момент розгляду справи клієнт був зареєстрований у Донецьку і повідомлявся про час та дату розгляду справи шляхом розміщення інформації на сторінці Красноармійського міськрайонного суду офіційного веб-порталу «Судова влада України» в мережі Інтернет, хоча на той час він вже мав статус внутрішньо переміщеної особи та проживав у Києві.

Суд може ухвалити заочне рішення якщо відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; а також він не тільки не з’явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин, проте і не подав відзив. Позивач при цьому не повинен заперечувати проти такого вирішення справи.

Отож, враховуючи доводи адвокатки Наталії Загорняк, що були зазначені в заяві про перегляд заочного рішення, зокрема, і стосовно порушення Банком строків позовної давності до нарахованих відсотків по кредитному договору, встановлених ст.257 ЦК України, суд задовольнив заяву про перегляд заочного рішення.

Заочне судове рішення може бути скасоване, якщо відповідач доведе, що він саме з поважних причин не з’явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву, а докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.

З повним текстом рішення ви можете ознайомитись за посиланням:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/94402867