назад

Соціальні та трудові гарантії для військовослужбовців

Законодавство України, гарантує для військовослужбовців ряд трудових та соціальних пільг. Так, зокрема, важливою гарантією при працевлаштуванні, відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, єте, що за працівником, який буде призваними на строкову військову службу зберігається місце роботи. Окрім цього, для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни надається перевага в залишенні на роботі, а також їм належить переважне право для працевлаштування у випадку ліквідації підприємства, установи, організації.

Варто зауважити і про передбачені пільги до яких відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», належать:

  • безоплатний проїзд, або відшкодування вартості витрат на залізничний, повітряний, водний та автомобільний (за винятком таксі) транспорт (під час відрядження та відпусток у межах України);
  • бронювати та отримувати поза чергою місця в готелі під час відрядження, при пред’явленні посвідчення про відрядження;
  • мають право безоплатно відправляти й одержувати листи;
  • не нараховуються штрафні санкції, пеня а також проценти за користування кредитом військовослужбовцям, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
  • отримання одноразової грошової допомоги у разі смерті, що настала під час виконання ним військових обов’язків, або внаслідок каліцтв, травм чи інвалідності (отримують члени сім’ї), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами, які були призвані на навчальні, або перевірочні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві. Розмір такої допомоги становить від 400 до 750-кратного прожиткового мінімуму.

Варто нагадати також і про гарантоване законодавством право на одержання військовослужбовцями право на правову допомогу необхідну, як для оскарження неправомірних рішень та дій так і захисту свої прав.