назад

Спадкування за законом: як юрист Володимир-Волинського місцевого центру допоміг клієнтці прийняти спадщину  

Якщо особа не залишила заповіту або спадкоємці за заповітом не прийняли спадщину, або фізична особа розпорядилася лише частиною свого майна настає спадкування за законом.

Фахівець Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексій Кірносов допоміг клієнтці у справі про визнання права власності на спадкове майно.

Зателефонувавши у місцевий центр, щоб отримати правову  консультацію, пані Христина повідомила, що їй важко пересуватись, адже вона має інвалідність. Жінці запропонували скористатися адресною правовою допомогою від центру. При виїзді на місце проживання клієнтки стало відомо, що після смерті свого племінника відкрилася спадщина за законом на спадкове майно, а саме на квартиру. Клієнтка підпадала під третю чергу спадкоємців. Заповіту від імені спадкодавця не було. Інші спадкоємці – відсутні.  Жінка у шестимісячний термін з дня смерті спадкодавця звернулася у нотаріальну контору з заявою для прийняття спадщини, але у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно клієнтка не могла оформити, у встановленому законом порядку,  своє право на спадщину за законом. Юрист Олексій Кірносов запропонував жінці скористатися безоплатною вторинною правовою допомогою, адже згідно з ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» жінка підпадає під категорію як учасник бойових дій.

Зібравши всі необхідні докази та обговоривши усі питання, була підготовлена позовна заява про визнання права власності на спадкове майно. У судовому засіданні Олексій Кірносов захищав інтереси клієнтки за довіреністю.

Рішенням суду позов клієнти було задоволено. На даний момент жінка оформила право власності на себе.

Коментар юриста Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД Олексія Кірносова:

 Хто такий спадкодавець та спадкоємець?

Спадкодавець – особа, майно якої передається іншим особам. Якщо ця особа, у визначеному законом порядку, зробила розпорядження про своє майно на випадок смерті, така особа зветься заповідачем.

Спадкоємець – це особа, що набуває право на спадщину (особи, які є живими на момент відкриття спадщини, особи, що були зачаті за життя спадкодавця і народилися після відкриття спадщини, а також юридичні особи та держава).

 Скільки є черг спадкоємців?

Цивільне законодавство встановлює п’ять черг спадкоємців за законом.

Який строк для прийняття спадщини?

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (смерті спадкодавця).