назад

Сплатити 20 тис. грн моральної шкоди зобов’язав суд кривдницю старенької жінки

На момент звернення потерпілої до Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги кримінальне провадження у справі про нанесення їй тілесних ушкоджень середньої тяжкості вже перебувало на розгляді в суді. Адвокат Віталій Кравчук, який співпрацює з місцевим центром, не тільки здійснював представництво жінки в суді, але й домігся стягнення з її кривдниці справедливої компенсації за спричинену матеріальну та моральну шкоду.

Як встановив суд, бабусю, яка звернулася до Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, жорстоко побила сусідка. Свідки події викликали до закривавленої старенької швидку та поліцію. Відтак за фактом нанесення тілесних ушкоджень поліція розпочала кримінальне провадження, яке згодом передали до суду. Інтереси потерпілої в суді представляв адвокат Віталій Кравчук, який співпрацює з системою надання правової допомоги. Він також підготував цивільний позов про відшкодування жінці матеріальної та моральної шкоди.

Обвинувачена заявлений цивільний позов не визнала та вважала його безпідставним, проте суд частково його задовольнив

«Згідно з вироком суду від 20 липня 2020 року витрати на лікування, які були підтверджені випискою з медичної карти та чеками на придбання медичних препаратів, стягнули на користь потерпілої в повному обсязі. Крім того, суд врахував, що внаслідок заподіяння тілесного ушкодження середньої тяжкості моя клієнтка перенесла стресову ситуацію, пережила приниження честі та гідності, зазнала фізичного болю та страждань, змушена була лікуватись і вживати додаткових заходів для відновлення стану свого здоров’я та реабілітації. З огляду на це моральну шкоду було оцінено у 20 000 гривень», – розповів адвокат Віталій Кравчук.

Додамо, що обвинувачена оскаржила вирок Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області в апеляційному порядку, проте колегія суддів Хмельницького апеляційного суду підстав для зміни або скасування вироку не знайшла

Наразі вирок у справі №683/1401/19 набрав законної сили.