назад

Стягнення аліментів на утримання непрацездатної дружини: як фахівець системи БПД Житомирщини допоміг дружині стягнути аліменти з чоловіка

До Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась Вероніка Данилюк (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора). Жінка розповіла свою сумну історію. Після того, як вона захворіла, чоловік почав віддалятись, а потім і взагалі пішов та фінансово не допомагає.

Директорка Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Грищенко допомогла клієнтці стягнути аліментів на своє утримання з чоловіка.

Нагадуємо, що дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку , встановленого законом, або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи. Один з подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом ( ст. 75 Сімейного кодексу України).

Аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Якщо один із подружжя одержує аліменти у зв’язку з інвалідністю, сплата аліментів тримає протягом строку інвалідності, у разі подання відповідного документа про продовження строку інвалідності стягнення аліментів продовжується на відповідний строк без додаткового рішення суду про це (ст. 79 Сімейного кодексу України).

Передбачено, що аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі (ст.. 80 Сімейного кодексу України).

Тетяна Грищенко зібравши потрібні документи склала позовну заяву про стягнення аліментів на утримання непрацездатної дружини.

Заяву було подано до суду. Після розгляду справи суд дійшов висновку, що позовна вимога про стягнення аліментів підлягає задоволенню та стягнув з чоловіка аліменти на утримання дружини в розмірі ¼ частини заробітку щомісячно.