назад

Суд скасував постанову про накладення штрафу на клієнта місцевого центру за порушення ПДР

Клієнтові Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, допомогли скасувати протиправну постанову про накладення на нього штрафу за порушення Правил дорожнього руху.

До Білогірського бюро правової допомоги, що є відділом Шепетівського місцевого центру з надання БВПД, звернувся громадянин з проханням допомогти йому оскаржити постанову про накладення адміністративного стягнення за порушення.

Під час консультування з’ясувалося, що в березні 2019 року на чоловіка наклали штраф у розмірі 340 грн за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Відповідно до складеної працівником поліції постанови, на транспортний засіб, яким керував клієнт бюро, було встановлено газобалонне обладнання без відповідного дозволу, що суперечить пункту 31.3 Правил дорожнього руху України. Порушення не було зафіксоване в автоматичному режимі.

На переконання клієнта, до адміністративної відповідальності його притягнули необґрунтовано та без відповідних доказів. Тож у місцевому центрі йому рекомендували звернутися до суду і призначили адвокатку – Валентину Орендарчук.

Ознайомившись з матеріалами справи, правозахисниця звернулася до Білогірського районного суду Хмельницької області, щоб поновити строки звернення до суду для оскарження та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення.

В обґрунтування вимог адміністративного позову Валентину Орендарчук зазначила, що викладені в постанові факти не відповідають дійсним обставинам справи, зміст постанови є надуманим. Крім того, вказала, що справу розглянуто упереджено, працівник поліції не намагався з`ясувати фактичні обставини справи, що призвело до незаконного притягнення її клієнта до адміністративної відповідальності. Насправді транспортний засіб чоловіка після переобладнання було належним чином зареєстровано 28.12.2016 року відповідним сервісним центром, що відображено у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу.

Водночас відповідач не надав суду жодних доказів, що підтверджували б правомірність винесеної постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого саме частиною 1 статті 121 КУпАП.

Взявши до уваги наведені захисницею аргументи, суд вирішив скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення та закрити справу про адміністративне правопорушення.