назад

Суд зобов’язав військову частину виплатити військовослужбовцю індексацію грошового забезпечення

Проблема, з якою зіткнувся учасник бойових дій, полягала у невиплаті йому при звільненні військовою частиною індексації грошового забезпечення. Фахівчиня Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової Ірина Вовнянко допомогла бійцю у судовому порядку визнати таку бездіяльність протиправною та зобов’язати військову частину виплатити індексацію.

Як розповів клієнт, він проходив військову службу за контрактом. Згідно з наказом командира у 2017 році його було виключено зі списків військової частини та знято з усіх видів забезпечення. За час проходження військової служби індексації грошового забезпечення боєць не отримував.

У Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги представляти інтереси чоловіка в цій справі доручили начальниці відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Ірині Вовнянко, яка проаналізувала документи клієнта та підготувала лист на військову частину з вимогою про виплату індексації грошового забезпечення. На це звернення військова частина повідомила, що нарахування та виплата індексації не здійснювалася, оскільки видатки на виплату індексації не передбачені. Зважаючи на протиправність такої бездіяльності, юристка центру підготувала позов до суду.

«Відповідно до норм чинного законодавства індексація грошових доходів населення – встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Проведення індексації у зв’язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов’язком для всіх роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи. А сума індексації грошового забезпечення є складовою частиною грошового забезпечення військовослужбовців і відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» підлягає обов’язковому нарахуванню та виплаті», – зазначила у позовній заяві Ірина Вовнянко.

Під час розгляду справи військова частина посилалася на те, що вона як бюджетна установа не мала можливості виплачувати індексацію грошового забезпечення позивачу у зв’язку із відсутністю на те відповідних бюджетних асигнувань від головного розпорядника бюджетних коштів. Проте суд не взяв до уваги відзив відповідача, оскільки вказані відповідачем обставини не позбавляють його обов’язку щодо нарахування індексації грошового забезпечення позивачу.

У результаті Хмельницький окружний адміністративний суд 6 квітня 2020 року задовольнив вимоги позивача та зобов’язав відповідача нарахувати та виплатити військовослужбовцю індексацію грошового забезпечення.

Рішення у справі №560/573/20 набрало законної сили.