назад

Ти здійснюєш догляд за перестарілими батьками, а це не враховують у стаж ? Система БПД допоможе відстояти твоє право!

Нещодавно до одного із відділів бюро правової допомоги звернулась особа з питання призначення їй пенсії.

 У ході надання первинної правової допомоги з’ясувалось, що чоловіком здійснювався  догляд за перестарілими батьками, однак, при призначенні пенсії за віком – йому не було враховано ці періоди до страхового стажу.

Добре вивчивши матеріали справи, фахівчиня бюро порекомендувала звернутися до суду та повідомила особі про можливість надання їй безоплатної вторинної правової допомоги.

Незадовго клієнтка зібрала всі необхідні документи, чим підтвердила свою належність до осіб, що мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, після чого фахівчинею системи БПД було підготовлено позовну заяву до суду про визнання дій Головного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.

Суд, розглянувши адміністративну справу (№: 300/2492/19) – вирішив визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у зарахуванні стажу роботи для призначення пенсії за віком період догляду за перестарілими батьками та зобов’язав зарахувати дані періоди до його стажу роботи для призначення пенсії за віком.