назад

У Старокостянтинові відстояли право військовослужбовця на перерахунок пенсії

До Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся колишній армієць. Він поскаржився, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовило йому в перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.

Юристка місцевого центру Анастасія Андрєєва довела в суді, що вимога пенсіонера до Пенсійного фонду була обґрунтованою: відповідача зобов’язали перерахувати пенсію.

Нині багато нормативно-правових актів у сфері пенсійного забезпечення, зокрема й тих, які регулюють питання пенсій військовослужбовців, постійно змінюється, що призводить до його неоднозначного застосування на практиці. Вочевидь, це й стало причиною, через яку управління ПФУ відмовило військовому пенсіонеру в перерахуванні пенсії.

«На розмір пенсії військовослужбовця, як це передбачено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», впливає розмір грошового забезпечення, складовими якого є посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та щомісячні додаткові види грошового забезпечення, зокрема премії та надбавка за особливості проходження служби. Зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій тягне за собою зміну розміру раніше призначеної пенсії. Такий перерахунок проводиться органами Пенсійного фонду на підставі довідки військкомату», – пояснює юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Андрєєва.

Щоб з’ясувати правомірність дій Головного управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області, фахівчиня місцевого центру підготувала запит із вимогою надати детальний розрахунок призначеної клієнтові пенсії.

З наданої відповіді стало зрозуміло, що під час розрахунку Пенсійний фонд не взяв до уваги нову довідку Хмельницького обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення і не включив для обрахунку пенсії армійця надбавку за особливості проходження служби та премію.

Відтак юристка підготувала позовну заяву, із якою звернулася до Хмельницького окружного адміністративного суду.

Згідно з рішенням суду дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, які полягають у відмові в перерахунку пенсії позивача відповідно до оновленої довідки, є протиправними, а відповідач зобов’язаний перерахувати пенсію.

Рішення у справі № 560/8367/20 набрало законної сили.