назад

У центрі з надання БВПД допомогли стягнути аліменти з сина на утримання батька

На жаль, старість все частіше асоціюється з бідністю.
Клієнт центру – літній чоловік, самотня людина, проживав один, близьких друзів не мав. У чоловіка є син, проте добровільно допомагати батькові він не бажав.

Через проблеми зі здоров’ям пенсіонер потребував лікування. Мізерної пенсії ледь вистачало на проживання. За таких складних життєвих обставин, знаходячись на межі бідності, чоловік звернувся до Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для стягнення аліментів з його повнолітнього сина.

Довідково! Статтею 51 Конституції України встановлено, що повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.
Відповідно до частини 1 статті 202 Сімейного кодексу України, повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Одночасно статтею 204 Сімейного кодексу України визначено, що дочка, син можуть бути звільнені судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків.

Клієнт центру є пенсіонером, тобто в правовому розумінні є непрацездатною особою, має ІІ групу інвалідності, тяжко хворіє, у зв`язку з чим потребує додаткових витрат на придбання ліків, а отже потребує матеріальної допомоги.

До того ж, в минулому чоловік піклувався про свого сина та виконував батьківські обов’язки, тому може розраховувати на підтримку сина.

Адвокатка Людмила Клименко, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги, підготувала позов та здійснювала представництво інтересів чоловіка в суді.

На основі встановлених фактів, суд зобов’язав сина виплачувати аліменти на утримання непрацездатного батька.

З рішенням суду можна ознайомитись тут.