назад

У відпустці захворіла дитина: чи подовжується відпустка

Під час перебування в щорічній відпустці в мене захворіла дитина. Чи продовжується моя відпустка на  кількість днів лікарняного?

Відповідає Людмила Клімова, начальник Сахновщинського бюро правової допомоги

Насамперед слід зазначити, що  щорічна відпустка переноситься на інший період або продовжується лише у випадку тимчасової непрацездатності, засвідченої у встановленому порядку.

У період щорічної відпустки працівника листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років не видається (п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян).

Також, згідно з п. 3.11 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян у випадку, коли застрахована особа під час догляду за хворою дитиною перебуває у щорічній (основній або додатковій) відпустці, листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною повинен бути виданий з дня, коли застрахована особа має стати до роботи.

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, по догляду за хворим членом сім’ї та в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, не надається, якщо застрахована особа перебувала в цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.

Це означає, що хвороба дитини під час щорічної відпустки працівниці не є підставою для продовження або перенесення відпустки.

Отже, в такій ситуації подовження або перенесення відпустки неможливе.