назад

Учасник АТО отримав дозвільні документи на земельну ділянку завдяки адвокату БПД

Учасник АТО отримав дозвіл  на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  у власність для ведення особистого селянського господарства завдяки адвокату, що співпрацює із системою безоплатної правової допомоги.

Володимир (ім’я змінене з етичних міркувань) звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства. Ділянка площею близько 2 га знаходиться на території Пустомитівської міської ради. Проте йому було відмовлено у надані дозволу на розробку такого проекту землеустрою: земельна ділянка перебуває в користуванні третіх осіб із цільовим призначенням – для городництва. Відсутнє погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

Пан Володимир вирішив шукати справедливість в суді, тож звернувся до Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про надання правової допомоги стосовно незаконної відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Відтак, адвокат Андрій Яцишин, який на підставі контракту співпрацює з центром, підготував позовну заяву до Львівського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про відмову у наданні Володимиру дозволу на розроблення документації із землеустрою.

Заяву було подано до суду. Львівський окружний адміністративний суд своїм рішенням визнав протиправним та скасував наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою, зобов’язав установу надати пану Володимиру дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Пустомитівської міської ради Львівської області (за межами населеного пункту).

Земельним кодексом України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

«Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, – коментує адвокат Андрій Яцишин.

Аналізуючи наведені правові норми, можемо дійти висновку, що це вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Аналогічна правова позиція викладена в ряді постанов Верховного Суду. Відмова у наданні такого дозволу з тих підстав, що земельна ділянка перебуває в користуванні третіх осіб, Земельним кодексом України не передбачена».

Справа у реєстрі судових рішень за № 380/9239/20 .