Скористатись таким правом можуть:
- особи з інвалідністю внаслідок війни 1 та 2 групи
- члени сімей загиблих
- ВПО, які є учасниками бойових дій, або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи
Важливо:
- Для оформлення грошової компенсації необхідно перебувати на квартирному обліку.
- ВПО додатково потрібно перебувати протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.
- Грошова компенсація надається у порядку черговості постановки на квартирний облік.
Членам сім’ї компенсація виплачується одній із категорій родичів спочатку дружині (чоловікові) і неповнолітнім дітям, які проживають разом, якщо таких немає, то батькам; якщо батьків немає, то повнолітнім дітям і так далі.
Перелік необхідних документів:
- заява;
- копія паспорту (або іншого документа, що посвідчує особу);
- посвідчення інваліда війни або члена сім’ї загиблого
- довідка про безпосередню участь загиблого військовослужбовця або інваліда війни в АТО;
- рішення про взяття заявника на квартирний облік із зазначенням складу сім’ї — осіб, які разом із заявником перебувають на такому обліку;
- довідка про склад сім’ї та прописку (видає ЖЕО/ОСББ, ЦНАП);
- рішення про взяття члена сім’ї інваліда на квартирний облік (якщо особа з інвалідністю перебуває на окремому квартирному обліку від сім’ї);
- письмова згода (у довільній формі) членів сім’ї особи з інвалідністю (крім малолітніх (до 14 років) та неповнолітніх (до 18 років) дітей, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;
- документ, що посвідчує родинні стосунки (між заявником і загиблим, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і загиблим, між особою з інвалідністю внаслідок війни і членами його сім’ї, на яких нараховується грошова компенсація, які разом з ним перебувають на квартирному обліку)
Зазначені документи можна подати особисто, через законного представника або уповноваженої особи.
Порядок отримання грошової компенсації.
- Подати заяву до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.
- Орган соціального захисту населення протягом 5 робочих днів з дня прийняття заяви обстежує матеріально-побутові умови заявника, про що складає акт за формою, встановленою Мінсоцполітики.
- Після складення акта обстеження матеріально-побутових умов заявника орган соціального захисту населення протягом 3 робочих днів вносить до комісії подання про виплату грошової компенсації.
- Комісія протягом 5 робочих днів з дня надходження подання розглядає його по суті і в присутності заявника або його законного представника чи уповноваженої особи приймає рішення щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації.
- З рішенням про призначення грошової компенсації відкрити спеціальний рахунок в «Ощадбанку».
- Подати копію договору про відкриття спеціального рахунку в «Ощадбанку» до органу соціального захисту населення.
- Орган соціального захисту населення перераховує на спеціальний рахунок грошову компенсацію, про що повідомляє заявнику протягом 3 робочих днів з дня переказу коштів.
- Вибрати житло, яке бажаєте придбати.
- Укласти договір купівлі-продажу житла і подати до органу оціального захисту населення примірник договору купівлі-продажу житла.
- Протягом 5 робочих днів отримати письмову згоду від органу соціального захисту населення на перерахування коштів із спеціального рахунка продавцю.
- Подати до «Ощадбанку» заяву про переказ коштів на придбання житла. Банк перераховує кошти на рахунок продавця житла.
- Протягом 30 днів оформити право власності на житло і подати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстроване житло до органу соціального захисту населення.