назад

Учасник бойових дій змушений був судитись з військовою частиною через компенсацію за неотримане речове майно

До Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій Олександр, колишній військовослужбовець Збройних сил України.

Неправомірні дії з боку військової частини стосовно невиплати грошової компенсації за неотримане речове майно стало причиною звернення.

Правову допомогу в даній справі надавала адвокатка Алла Шило.

Під час звільнення Олександра, йому видали довідку про вартість речового майна, у якій була зазначена сума грошової компенсації в розмірі 53 851,16 грн. Але грошова компенсація за недоотримане речове майно при звільненні з військової служби виплачена йому не була, навіть незважаючи на те, що Олександр звертався до військової частини із заявою про виплату компенсації.

Ознайомившись з усіма наявними документами, що надав Олександр до центру, з’ясувалось, що йому незаконно відмовляють виплачувати грошову компенсацію.

Адвокат підготувала позовну заяву до Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду позов був задоволений. Суд визнав протиправні дії військової частини щодо відмови у виплаті Олександру грошової компенсації за неотримане речове майно та зобов’язав військову частину нарахувати та виплатити Олександру грошову компенсацію за неотримане речове майно в сумі 53 851 грн. 16 коп.

         Адвокатка Алла Шило коментує:

Який порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації вартості за неотримане речове майно?

У першу чергу, військовослужбовцю потрібно звернутись із заявою (рапортом) до військової частини, де останній проходив службу. В подальшому, на підставі наказу командира військової частини, у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, здійснюється виплата військовослужбовцю.

Щодо порядку виплати компенсації, то дане питання регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 178. Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям саме з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна згідно норм забезпечення в разі смерті або загибелі військовослужбовця та звільнення з військової служби.

Ознайомитися з рішенням можна за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94765917.