назад

Учасник бойвих дій отримав збільшену щорічну разову грошову допомогу до 05 травня

До Олевського бюро правової допомоги звернувся пан Анатолій, який вважав, що як учасник бойових дій, не отримав у повному обсязі щорічну разову грошову допомогу до 05 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком. Чоловік отримав тільки 1390 грн. із передбачених законом 6800 грн.

Забезпечити право учасника бойових дій на належний рівень виплат пану  Анатолію допоміг фахівець Олевського бюро правової допомоги Максим Завірський.

Аби відновити порушені права, клієнту допомогли скласти листа до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для отримання повної інформації про нараховану та фактично виплачену суму разової грошової допомоги. Також, фахівець системи БПД Максим Завірський склав позовну заяву у якій аргументував, що право пана Анатолія на отримання щорічної допомоги до 5 травня у визначеному законом розмірі порушено, оскільки нарахована допомога в розмірі тільки 1390грн.

Коментує фахівць відділу “Олевське бюро правової допомоги” Максим Завірський:

– В обгрунтування позову вказав, що позивач є учасником бойових дій у зв`язку з чим він перебуває на обліку, як отримувач щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Відносини з приводу соціального захисту ветеранів війни, як особливої окремої категорії громадян, врегульовані нормами Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

На момент нарахування і виплати у квітні 2020 року пану Анатолію одноразової грошової допомоги та на дату звернення, діяла ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” у редакції, яка передбачала розмір допомоги до 5 травня для учасників бойових дій – 5 мінімальних пенсій за віком.

Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат не нарахував та не виплатив у повному розмірі допомогу, посилаючись на положення Бюджетного кодексу, які нещодавно були визнані Конституційним судом такими, що не відповідають Конституції України. Для обрахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня визначальним є мінімальний розмір пенсії за віком.

Дослідивши наведені у позові докази, суд визнав виплату допомоги не у повному розмірі протиправною бездіяльністю.

Отже, Житомирський окружний адміністративний суд вирішив стягнути з Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь пана Анатолія недоотриману грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, врахувавши попередньо виплачену суму допомоги, в розмірі 6800грн.

Посилання на справу в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96999401