назад

Успішна практика Оксани Воробей: стягнення аліментів на утримання дитини

Успішна практика Оксани Воробей: стягнення аліментів на утримання дитини

Аліменти на утримання дитини є гарантією виконання кожним з батьків свого обов’язку забезпечувати дитину, надавати їй можливість на користування всіма благами соціального забезпечення, належним харчуванням, житлом, розвагами, надати їй захист і піклування, які необхідні для її благополуччя.

Так, до Ірпінського бюро правової допомоги звернулася пані Ніна, яка хотіла стягнути з її чоловіка аліменти на утримання дитини.

У шлюбі з чоловіком вони перебувають з червня 2014 року, а у липні 2014 року в них народилась донька. На даний час шлюб між подружжям не розірвано, але сімейні відносини фактично було припинено ще рік тому. З того часу спільне господарство між ними не ведеться, і проживає пара окремо.

Батько дитини матеріальну допомогу на утримання доньки не надає і згоди щодо розміру аліментів, не було досягнуто. Батько є працездатною особою та в змозі виплачувати аліменти.
Завдяки правовій допомозі головного спеціаліста Ірпінського бюро правової допомоги Оксани Воробей була складена заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів на дитини.

Згідно зі ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначені розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Частина перша статті 192 СК України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Ірпінський суд Київської області задовольнив позовні вимоги у повному обсязі, вимога про стягнення з пана Юрія аліментів на утримання дитини в розмірі ¼ частини з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісяця, починаючи з дати звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття – задоволено повністю.

(справа № 367/2056/21)

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.