назад

Суть справи

Виправдувальний вирок

Опис фабули, хід справи та результат

Адвокат Матвєєв Вадим Валерійович на підставі доручення виданого Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області від 08.11.2017 року № 014-0002986 надавав правову допомогу  громадянину Б.

Підзахисний обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 311 КК України,  а саме у незаконному зберіганні прекурсорів з метою використання їх для виготовлення психотропних речовин. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді  штрафу до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років.

Однак, не погоджуючись із пред’явленим обвинуваченням, адвокат  В. Матвєєв під час судового розгляду справи завдяки правильно обраній позиції захисту та активній участі під час дослідження доказів довів невинуватість свого підзахисного.

В судовому засіданні обвинувачений своєї вини у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення за ч.1 ст. 311 КК України не визнав.

Захисник звернув увагу суду на той факт, що за місцем проживання його підзахисного було проведено санкціонований обшук, на підставі ухвали слідчого судді в рамках кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення за ч.1 ст. 309 КК України. Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо внесення кримінального провадження за ознаками ч.1 ст. 311 КК України або про зміну попередньої правової кваліфікації, стороною обвинувачення не надано.

Обвинувачений зазначив, що мети використання, вилучених у нього під час обшуку прекурсорів, саме для виготовлення психотропних речовин не було.

Отже, обвинувачення ґрунтується лише на припущеннях, стороною обвинувачення безспірних доказів вини особи Б. у вчиненні ч.1 ст. 311 КК України, тобто у незаконному придбанні та зберіганні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, не надано та під час судового розгляду не здобуто. Само по собі зберігання інкримінованих прекурсорів не є злочинним діянням.

Провівши судовий розгляд в межах висунутого обвинувачення, відповідно до обвинувального акту, проаналізувавши докази, зібрані на досудовому розслідуванні, суд дійшов висновку, що стороною обвинувачення не доведено, що в діях обвинуваченого є склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 311 КК України, а тому його необхідно виправдати у зв’язку з недоведеністю в його діянні складу даного кримінального правопорушення.