назад

Print

До Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася особа, яка перебуває під юрисдикцією України, якщо її середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, з питанням щодо поділу (виділу) частки та припинення спільної часткової власності. Особа дізналася про можливість надання безоплатної вторинної правової допомоги через рекомендацію іншої особи. Питання клієнта полягало в тому, що після набуття 2/3 частин домоволодіння у 1972 році він вирішив зробити прибудову до своєї нерухомості. У встановлений законом на 1982 рік спосіб клієнтом був отриманий дозвіл на проведення робіт. Але здати в експлуатацію нерухомість було неможливо, тому що співвласники 1/3 частини будинку не зареєстрували своє право власності і така ситуація створювала перешкоди в користуванні та розпорядженні своєю власністю клієнтом.
Отримавши доручення № 1-572/17 від 18.09.2017 року, адвокат Святная Ольга зустрілася з клієнтом, дослідила обставини справи та склала позовну заяву. Також, для отримання інформації, необхідної для розгляду справи у суді, адвокатом було складено адвокатські запити до КП « Чернігівське МБТІ», до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради та до Чернігівської міської ради. Крім цього, адвокатом по даній справі було складено клопотання про витребування доказів з метою витребувати інвентарну справу з КП «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації». Відповідно до ч. 1 ст. 356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.
Згідно ч. 2 ст. 367 ЦК України у разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється.Вищенаведене свідчить про те, що хоча спірний будинок і розділений, але залишилось не припиненим право спільної часткової власності, враховуючи матеріали справи, визнання відповідачем позову, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню та на підставі ч. 2 ст. 367 ЦК України слід припинити право спільної часткової власності на житловий будинок. 12 грудня 2017 року Новозаводський районний суд м. Чернігова вирішив позовні вимоги клієнта про припинення права спільної часткової власності на житловий будинок – задовольнити.