назад

Допомогли переселенцю повернути заборгованість з виплати пенсії у розмірі 115 тис. грн

Випадки припинення виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам у зв’язку з відсутністю за фактичним місцем проживання не поодинокі. З подібною проблемою чоловік звернувся до Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пан Віталій повідомив, що внаслідок бойових дій на Луганщині був змушений змінити місце проживання, а виплата пенсії за попереднім місцем перебування на пенсійному обліку була припинена.

Ставши повторно на облік вже на підконтрольній Україні території, пенсію йому поновили лише з лютого 2020 року, а заборгованість за попередні роки, а саме за період з травня 2018 року по січень 2020 року в розмірі 115 тис грн йому так і не виплатили.

Неодноразові звернення до пенсійного фонду були марними. В своїй відповіді пенсійний фонд зазначив, що пенсія за період з травня 2018 року по січень 2020 року в сумі 115 тис грн буде виплачена на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Отже залишився єдиний шлях поновлення свого права на пенсію – судовий.

Клієнт виграв справу в суді 1 інстанції та потребував допомоги під час розгляду справи в апеляційному суді.

В апеляційній інстанції інтереси клієнта представляла адвокатка Антоніда Дергачева, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги.

Вона склала відзив на апеляційну скаргу, в якому наголошено, що відповідно до вимог чинного законодавства, право громадянина на призначення, отримання пенсії не може бути пов`язаним з такою умовою, як постійне місце проживання, реєстрація місця проживання. А держава, відповідно до конституційних принципів, зобов`язана гарантувати це право незалежно від того, де проживає особа, якій призначена пенсія.

За результатами розгляду апеляційної скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду, П`ятий апеляційний адміністративний суд залишив її без задоволення, рішення суду 1 інстанції без змін.

Згідно з рішенням Одеського окружного адміністративного суду, його позов пана Віталія було задоволено і зобов`язано відповідача виплатити чоловікові заборгованість з виплати пенсії за віком за період з 01 травня 2018 року по 31 січня 2020 року включно у розмірі 115 тис 242 грн.

З рішенням суду можна ознайомитися тут.