назад

Відключати воду за борги – незаконно!

Ще у 2017 році мешканці одного з приватних будинків Кривого Рогу, комунальники перекрили воду. Причини – пошкодженням дерев`яного люку, через що стався витік води з колодязя, та заборгованість у розмірі 926 грн.

У 2020 році жінка звернулась до Криворізького місцевого центру з надання БВПД з проханням допомогти через суд відновити водопостачання. Оскільки Світлана має статус особи з інвалідністю, а її пенсія становить 1600 грн., що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян, жінці було призначено адвоката за рахунок держави. Представляв її інтереси адвокат, який співпрацює з системою БПД, Дмитро Лушпенко.

Слід зазначити, що Дмитро Лушпенко спеціалізується саме на справах щодо захисту прав споживачів води. От і цього разу він підготував позовну заяву до суду про зобовязання відновити надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, про визнання незаконними дій водопостачальника.

Врешті-решт, суд визнав відключення води у домоволодінні громадянки незаконним і ухвалив зобов’язати комунальне підприємство «Кривбасводоканал» відновити постачання води.

Коментує адвокат Дмитро Лушпенко:

Відповідно до Законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про питну воду та питне водопостачання» припинення постачання води споживачеві через заборгованість за надані послуги не передбачено. Відповідно до ст.16-1 Закону «Про питну воду та водопостачання» з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у разі несплати споживачами (крім населення) застосовується екологічна броня. Населенню ж взагалі подача води не може бути припинена.

Спори щодо стягнення заборгованості за воду мають розглядатись у судовому порядку. Тож надавач послуг має право звернутись до суду щодо стягнення заборгованості, але не припиняти постачання води.

Справа https://reyestr.court.gov.ua/Review/92222468?fbclid=IwAR3VKa7GALLgXFcFyNFDpVHuMLvuLasGYZu_pyO2GyjpHud5HqGID_ZUs-c