назад

Відновлення порушеного права на пільгову пенсію

Мешканка Донеччини,  маючи стаж роботи в шкідливих умовах (гірником), досягнувши пенсійного віку звернулась до Пенсійного фонду  з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах (за Списком 2). Отримавши відмову у зв’язку з неприйняттям додаткової довідки, яка підтверджує пільговий стаж,  звернулась за допомогою до фахівців Дружківського бюро правової допомоги.

Юристка Інна Куракіна, ознайомившись з наданими документами, дійшла висновку, що рішення  Пенсійного Фонду є необґрунтованим та протиправним. Узгодивши правову позицію, було вирішено  оскаржувати  дії Пенсійного фонду в судовому порядку.

В обґрунтуванні позовних вимог, фахівчиня бюро зазначила, що  неможливість перевірити наявність пільгового стажу органами Пенсійного фонду не є підставою для позбавлення жінки права на соціальне забезпечення. Окрім того, уточнюючі довідки про підтвердження пільгового стажу надаються за відсутності трудової книжки або  відповідних записів у ній. У випадку клієнтки, запис був зроблений чітко та в повному обсязі, тому надання довідок на підтвердження пільгового стажу не має бути обов`язковою умовою.

Суд, розглянувши фактичні обставини справи, визнав дії Пенсійного фонду неправомірними та скасував рішення про відмову у призначені пільгової пенсії.

Враховуючи остаточне рішення суду, Пенсійний фонд повторно розглянув заяву жінки та призначив жінці пенсію за віком на пільгових умовах з урахуванням встановлених обставин.

Таким чином, за допомоги юристки Дружківського бюро, Інни Куракіної  було відновлено  порушене право жінки  на відповідну пенсію.