назад

Відновне правосуддя на Львівщині: їздив до психолога, незважаючи на відстань

 Лідерство – те, заради чого підлітки роблять необдумані вчинки. Бажання бути першим, завоювати авторитет серед однолітків часто «тягне» за собою не дуже приємні наслідки. Заради схвальної оцінки друзів підлітки скоюють те, про що згодом неабияк шкодують. Відновне правосуддя – це не лише шанс усвідомити помилку, а й можливість виправити її.

Така історія і трапилась з Максимом. Він посварився з приятелем, словесна перепалка перетворилася на бійку. Побачивши це, випадкові перехожі викликали поліцію. Зауваження правоохоронців щодо припинення правопорушення ніяк не вплинуло на Максима. Він почав поводити себе ще агресивніше, висловлювався нецензурною лексикою, а потім ударив патрульного ногою.

Поліція за фактом нанесення легкого тілесного ушкодження відкрила кримінальне провадження, вручивши неповнолітньому Максиму повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 345  КК України).

Підозрюваному та його законному представнику роз’яснили можливість участі у Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення. Максимові за ґрати на захотілось, тож він погодився. Згоду на участь у програмі дав і потерпілий.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області видав доручення для проведення процедури медіації адвокату Руслані Кравчишин.

Лише усвідомивши власну провину, Максим вирішив самостійно знайти психолога та пройти курс ресоціалізаційних занять. Адже, хлопець родом з невеликого містечка, що за 150 км від міста. Не дивлячись на перепони у вигляді відстані, юнак відвідував спеціаліста регулярно.

 « Хлопець часто підпадає під вплив соціального оточення. Нерідко проявляє нерішучість та страх перед активною дією, однак визнання перед іншими грає велику роль. Однак підліток переживає через ситуацію, що склалася. Розуміє відповідальність та шкодує про вчинене», – зазначила психолог, яка проводила ресоціалізаційні заходи.

Ця історія завершилася добре. Ухвалою суду Максим звільнений від кримінальної відповідальності.